Gdzie szukać włoskich książek?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

włoskie książki

Często pytacie na forum, gdzie znaleźć konkretną książkę do nauki języka włoskiego. Jeśli mowa o wydawnictwach polskich, z tym jest najmniejszy problem – słowniki, podręczniki czy samouczki znajdziecie w pierwszej lepszej księgarni ( choć może nie w każdej), nie wspominając o dużej sieciówce z czarnym przecinkiem w logo.

Empik

Pewnie większość z Was wie, że w Empikach jest całkiem duży wybór, jeśli chodzi o książki językowe. Nie w każdym punkcie jest taki sam asortyment, przykładowo w Krakowie w galerii Bonarka macie większy wybór w porównaniu choćby do Galerii Krakowskiej ( przynajmniej tak wynika z mojej obserwacji). Jeśli nie mają książki, której szukacie, możecie spróbować zamówić ją stacjonarnie albo poszukać w Internecie. Niestety w takich sieciówkach nie znajdziecie raczej włoskich wydawnictw, tylko te napisane przez polskich filologów.

Grupa facebook/ Giełda książek językowych

Może się też i tak zdarzyć, że jakiś ( gorąco polecany przez wszystkich) tytuł nie jest już nigdzie dostępny i prawdopodobnie już nie będzie. Jak się wtedy ratować? Popytać na forach internetowych, grupach facebook; być może ktoś będzie chciał nam tę książkę pożyczyć do skserowania, oddać albo odsprzedać. Możecie próbować tutaj ->

Nawet jeśli nie uda nam się zdobyć egzemplarza papierowego, jest duża szansa na format pdf ( szukajcie m.in. na naszej grupie ).

Księgarnia językowa

Gdzie kupić włoską książkę ( tj. wydaną w języku włoskim) ? Każdy, kto uczy się włoskiego już jakiś czas, na pewno słyszał o księgarni Italicus, która jest dystrybutorem wydawnictw włoskojęzycznych i publikacji italianistycznych. Możecie u nich kupować zarówno przez Internet, jak i na miejscu, w Krakowie. 

Kolejne miejsce w sieci, gdzie możecie zamawiać włoskie wydawnictwa to księgarnia internetowa Bookcity.pl Znajdziecie tu tak popularne tytuły jak „Progetto Italiano”, ale też „Viva il congiuntivo” czy „I verbi italiani per tutti”.

Możecie też poszukać tutaj -> Główna Księgarnia Naukowa (dział włoski) i tutaj -> Używane książki obcojęzyczne TresLibros.

Biblioteka

Możecie także korzystać z biblioteki uczelnianej albo włoskich instytutów kultury, np. ->

Antykwariat

W takich miejscach można znaleźć perełki, warto poszperać. Taki antykwariat włoskich tytułów, znajdziecie też w sieci, tutaj.

Włoskie czytanki

Jeśli włoska książka w oryginale to jeszcze za wysokie progi, możecie zacząć od prostych czytanek, już na poziomie A1/A2. Znajdziecie je tutaj

włoskie książki

Włoskie baśnie online

Jeśli nie jesteście całkiem początkujący, możecie spróbować z włoskimi baśniami. Od razu uprzedzam, że niekoniecznie jest to prosty język, choćby z tego względu, że w takiej literaturze używa się literackiego czasu przeszłego Passato Remoto.

Na tej stronie możecie nie tylko poczytać sobie takie baśnie, ale też ich posłuchać, odtwarzając nagranie lektora. Fajna sprawa!

Magazyny dla uczących się włoskiego

W Empiku możecie nabyć dwa takie magazyny. Są one jakimś rozwiązaniem dla osób, które zniechęca ciągłe zaglądanie do słownika w poszukiwaniu nieznanego słówka. Pierwszy z nich to Italia mi piace, z włoskimi tekstami i słowniczkiem trudniejszych słówek i wyrażeń. Zalecam po niego sięgnąć jeśli poznałeś już podstawy języka ( A2/B1). Druga pozycja to magazyn włosko – polski Gazzetta Italia, już bardziej wymagająca. W środku znajdziesz artykuły z jednej strony w języku włoskim, z drugiej po polsku; jest to więc fajna opcja dla tłumaczy języka włoskiego i nie tylko.

Włoska prasa w Internecie

Jest to wprawdzie wpis o włoskich książkach, ale trudno nie wspomnieć, choć jednym słowem o włoskiej prasie, dostępnej w Internecie. Nie musicie od razu kupować papierowych dzienników, mnóstwo ciekawych artykułów znajdziecie w sieci. Oto kilka najpopularniejszych włoskich tytułów

Bądź na bieżąco, dzięki facebook Trener języka włoskiego

Dopiero zaczynasz naukę włoskiego? Mam dla Ciebie kilka wskazówek -> Przewodnik dla początkujących

Trener języka włoskiego

Mam nadzieję, że ten wpis pomógł Ci w nauce. Do zobaczenia!

,,,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×